fb

„Apteczka na szlaku” w trosce o ochronie środowiska informuje/przypomina

Ze względu na potrzebę ochrony wszelkich zasobów naturalnych Ziemi, chcemy wszystkim sympatykom natury i turystycznych wędrówek przypomnieć o tym, aby zwrócili uwagę na prawidłowe użytkowanie apteczek.

Przez prawidłowe użytkowanie mamy na myśli zabezpieczenie zużytych rzeczy po ich wykorzystaniu. Nie zostawiajmy po sobie śmieci. Ważne jest, aby każdy z nas, korzystając z apteczki na szlaku, pamiętał o tym, że odpady te należy utylizować w sposób odpowiedni. Można to zrobić poprzez umieszczenie ich w specjalnych pojemnikach na śmieci, które znajdują się w punktach wypoczynkowych czy w schroniskach turystycznych. Jeśli nie ma takiej możliwości, należy zabrać odpady ze sobą i wyrzucić w odpowiednim miejscu po powrocie do cywilizacji.

Ochrona środowiska to sprawa nie tylko bardzo ważna, ale jest naszym obowiązkiem i wymaga działania każdego z nas. Aby osiągnąć cel, jakim jest utrzymanie równowagi ekologicznej konieczne jest, nie tylko propagowanie wiedzy na temat ochrony środowiska, ale także podejmowanie działań, które wpłyną na poprawę stanu naszej planety.

Współcześnie coraz więcej osób decyduje się na aktywny wypoczynek na łonie natury, a wraz z nim pojawia się potrzeba wyposażenia się w apteczkę na wypadek nagłego zachorowania czy kontuzji.

Często w apteczce znajdują się bandaże, opatrunki, rękawiczki jednorazowe i inne materiały medyczne. Jeśli takie odpady zostaną pozostawione w lesie czy na szlaku, staną się one źródłem zanieczyszczenia i potencjalnego zagrożenia dla zwierząt i roślinności.

Dbajmy o krajobraz, który pozostawiamy po sobie, zostawmy naturę taką jaką ją zastaliśmy, to jest nasze największe dziedzictwo, a ochrona środowiska to zadanie każdego z nas.