fb

Dolny Śląsk: “Bezpieczna Zima 2022”

“Bezpieczna Zima 2022”. Pokazy sprzętu ratowniczego, ćwiczenia na stoku ale przede wszystkim niezbędna wiedza o bezpieczeństwie – przed nami akcja Bezpieczna Zima 2022. Wydarzenie organizują Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego we współpracy z Górskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym. Sezon narciarski przed nami, dlatego, zanim oddamy się białemu szaleństwu, warto przypomnieć sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa na szlakach i stokach narciarskich.

Pomogą w tym ratownicy GOPR, którzy wspólnie z urzędem marszałkowskim zorganizowali dwudniowe szkolenie z bezpiecznych zachowań w górach.

Już 16-17 grudnia w Ośrodku narciarskim Czarna Góra dowiemy się między innymi czym grozi jazda w niedopiętych butach, bez kasku lub z niewyregulowanymi nartami. Ratownicy zaprezentują także swój sprzęt, wyjaśnią zasady poszukiwania osób zaginionych w górach i pokażą jak ratować poszkodowanych w wypadkach na stoku. Na uczestników czeka zarówno wiedza teoretyczna, jak i ciekawe warsztaty i zabawy, które pomogą zapoznać się z zasadami bezpieczeństwa i odpowiedzialnych zachowa w warunkach górskich i zimowych.