fb

Luboń Wielki – zamarznięte zwłoki kobiety

Grupa GOPR Podhalańska informuje:

Wczoraj po godzinie 20:00 do stacji Centralnej Grupy Podhalańskiej GOPR dociera zgłoszenie od przygodnych turystów, że podczas poruszania się jedną z leśnych dróg w południowej części masywu Lubonia Wielkiego natknęli się na zamarznięte zwłoki kobiety. Natychmiast na miejsce wyjeżdża zespół ratunkowy z Rabki-Zdrój, który po 15 minutach wraz z załogą karetki pogotowia dociera na miejsce. Ratownicy PRM niestety potwierdzają zgon kobiety. Równocześnie na miejsce przyjeżdża zawiadomiona wcześniej policja, którą Ratownicy GOPR dowożą na miejsce wypadku. Oględziny miejsca i czynności prokuratorskie trwają do późnych godzin nocnych. Ratownikom pozostaje smutny obowiązek zwiezienia zwłok w doliny.

Przypominamy, że warunki w górach panują bardzo ciężkie, odradzamy wychodzenie w góry w takich warunkach, a tym bardziej samotnie.

Jeżeli na szlaku jest bardzo dużo śniegu, to licz się z tym, że czas pokonania trasy wydłuża się kilkukrotnie, poziom trudności zwiększa się wraz z coraz to większą głębokością, wiatrem, opadem intensywnym śniegu – wtedy robi się naprawdę ciężko i niebezpiecznie. Pokonanie odcinka 1 km może trwać nawet 3 h, jak nie dłużej.

fotografia: Grupa GOPR Podhalańska