fb

Z Hali Łabowskiej do Cyrli – brakło mu sił

Grupa Krynicka GOPR informuje, że dzisiaj kilka minut po godzinie 14 do Centrali dotarło zgłoszenie o utracie sił przez jednego z uczestników wycieczki, która miała poruszać się z Łabowskiej Hali w kierunku Cyrli.

Do działań natychmiast zostały zadysponowane zespoły ratowników z Krynicy oraz z Piwnicznej, dyspozytor w międzyczasie ustalał jak najdokładniejsze położenie turystów.

Po niecałych dwóch godzinach od zgłoszenia do poszkodowanego docierają ratownicy na skuterze oraz nartach skiturowych.

Najbardziej osłabiony i wyziębiony turysta po zabezpieczeniu zostaje przetransportowany skuterem do samochodu terenowego, który dojechał najbliżej miejsca, pozostali turyści przy asyście ratowników sami dotarli do pojazdu. Wszyscy samochodem terenowym zostają zwiezieni bezpiecznie do doliny.

Działania zostały zakończone po godzinie 18.

📢W górach mamy wyczekiwaną zimę. Na szlakach w paśmie Jaworzyny Krynickiej pokrywa śnieżna wynosi od 30 cm do 50 cm w miejscach zawianych. Wybierając się na szlaki, pamiętajcie o odpowiednim wyposażeniu i ubiorze typowym dla turystyki zimowej. Podstawą do bezpiecznego i sprawnego poruszania się są narty lub rakiety śnieżne. Nie zapominajcie również naładowanego telefonu z numerami ratunkowymi w górach 601 100 300 i 985 oraz zainstalowaną aplikacją Ratunek.


źródło: GOPR Krynica